Гнат Тарасюк (1913–1998)
Народився в селі Яструбенька Брусилівського району на Житомирщині. Після закінчення сільської школи навчався в сільськогосподарському училищі у Василькові. 1934-го закінчив Робітфак, потім Харківський учительський інститут. З 1940 року був на строковій службі в армії, учасник Другої світової війни. 1946-го повернувся до Яструбеньки: вчителював у сільській школі – викладав українську мову й літературу, дописував до районної газети. В останні роки життя досліджував історію села, робив з пам’яті замальовки старих хат, млинів, писав спогади.
Більшість відомих картин Гната Тарасюка (їх він ніколи не підписував і не датував) створені в 1950–1960-х. Вони залишились у хаті художника та в родичів, яким їх роздаровував.
У своїх творах Гнат Тарасюк вдавався до традиційних пейзажних сюжетів: зимовий краєвид, жінка й чоловік у човні на ріці, озеро. Цікаво, що при повторах художник змінював деталі: на одній картині хлопець біля озера ловить рибу, на іншій – біля цього ж озера – мисливець полює на птаху. Картини писав олійними фарбами на фанері або клейонці, через це деякі не збереглися до нашого часу.