Михайло Царенко (1928–2015)
Народився 12 листопада 1928 року (але день народження завжди святкував 21-го, на Михайла) в селі Помоклі Переяслав-Хмельницького району на Київщині. Походить із селянської родини, мав трьох братів і сестру. Батько Михайла Ілліча не повернувся з війни. У Помоклях закінчив 7 класів, потім жив у селі Ташань, у тому ж районі. Працював у колгоспі теслею, бригадиром будівельної бригади. Писав вивіски та лозунги для колгоспу.
Малював із 7 років – на папері, на фанері, на полотні, на клейонці, на тканині, вирізав по дереву, був майстром на всі руки.
Михайло Царенко малював ікони (переважно замовляли на весілля, кілька висіли в сільській церкві) – святих Варвару, Миколая, Божу Матір, а також портрети, традиційні народні пейзажі, портрети Шевченка. Робив копії з картин «Усун убиває тигра», «Мисливці на привалі», «Амазонка на коні», «Наречена їде до молодого». Коли став погано бачити, то малював лише тло, а постаті вирізав із журналів і клеїв на полотно – виходили несподівані сучасні колажі. Виконав кілька дерев’яних скульптур – льотчик, піонер, грузин. Скульптури розмальовував, одягав на них відповідний одяг і ставив на подвір’ї.